Najlepsze turnieje e-sportowe

W e-sport jest ładowane coraz więcej pieniędzy

E-sport zaczyna cieszyć się coraz to większą popularnością. Co prawda, jeszcze nie we wszystkich środowiskach został uznany za pełnoprawny sport, jednak kto wie, może już za parę lat będziemy śledzić z zapartym tchem poczynania narodowych drużyn e-sportowych na igrzyskach olimpijskich? Poniżej prezentujemy najpopularniejsze turnieje w świecie gamingu.

 

League of Legends World Championship

 

Pierwsza edycja turnieju odbyła się w 2011 roku i jest kontynuowany do dzisiaj. Turniej jest kulminacją sezonu rozgrywek League of Legends. Za organizację mistrzostw świata w tą grę odpowiada amerykańskie studio Riot Games. Drużyny biorące udział w pojedynku walczą o 32 kilogramowy Puchar Przywoływacza. W 2014 i 2015 roku pula nagród wynosiła bagatela 2 130 000 dolarów, a zwycięzcy zgarniali 1 000 000 dolarów. Rekord oglądalności podał w 2016 roku, kiedy przed ekranami zasiadło 60 milionów widzów igrzysk komputerowych. Mistrzostwa Świata League of Legends zyskały ogromny sukces, czyniąc je jednym z najbardziej prestiżowych i popularnych turniejów na świecie,  przewyższającym nawet konwencjonalne turnieje sportowe.

 

Halo World Championship

 

Profesjonalny turniej, w którym 4 osobowe drużyny rywalizują w rozgrywce Halo, która jest pierwszoosobową strzelanką. Imprezę sponsorują Microsoft i 343 Industries, czyli kolos branży technologicznej oraz popularne studio gier komputerowych. Sam turniej jest nadzorowany przez Electronic Sports League – międzynarodowa ligę gier komputerowych. W 2016 roku, na Halo World Championship, PCety ustąpiły miejsca konsoli Xbox One, bo to właśnie na tą platformę wyszła najnowsza część tejże gry. W tym samym roku, na kalifornijskiej edycji, pula nagród sięgnęła 2 500 000 dolarów, z czego wygrana drużyna zgarniała 1 000 000 dolarów.

 

Smite World Championship

 

Pomimo, że Smite nie jest kojarzony ze światem sportów komputerowych, ponieważ w głównej mierze jest to gra zręcznościową, a nie strategiczna, to turniej cieszy się dużą popularnością. Organizatorem imprezy jest Hi-Rez Studios. W 2017 roku padła rekordowa pula nagród w historii turnieju, bo aż milion dolarów, natomiast w 2018 roku zaledwie

785 000.

 

The International

 

Uczestnicy turnieju rywalizują w kultowej grze Dota 2, która to zapoczątkowała gatunek MOBA. Gospodarzem imprezy jest gamingowy magnat, czyli Valve. Turniej jest jednym z najbardziej prestiżowych. Najbardziej charakterystycznym elementem rozgrywek są potężne sumy pieniężne, które można w nim wygrać. W 2017 roku drużyna, która zdobyła pierwsze miejsce zgarnęła 10, 5 miliona dolarów, a łączna pula nagród w tej edycji wyniosła 24 miliony dolarów.

 

Zostaw odpowiedź