Najpopularniejsze kontuzje jakich można się nabawić grając w gry komputerowe

Nawet przy graniu w swoje ulubione gry można nabawić się kontuzji

 

Choć trudno w to uwierzyć, to siedząc przed komputerem i grając w jakąś ekscytującą rozgrywkę również można nabawić się kontuzji iście z futbolowego stadionu, na szczęście raczej z tego hiszpańskiego niż amerykańskiego. Jeśli odczuwasz jakiś ból np. pleców, warto zrobić sobie rachunek sumienia i w porę rozpoznać symptomy.


 

Ręce nogi i nadgarstki

 

Jeśli przez większość czasu przebywamy w pozycji siedzącej możemy doprowadzić do pogorszenia stanu układu krążenia. Siedząca praca często prowadzi do zwężenia żył, które może prowadzić do nadciśnienia. Warto od czasu do czasu się poruszać, postać w tramwaju czy parkować trochę dalej auto, żeby przespacerować kawałek do pracy. Gracze mogą się skarżyć często na bóle rąk i nadgarstków, które wynikają z niewłaściwego ułożenia. Dużo gorzej mają konsolowcy, bo to tego dochodzi nadmierna potliwość dłoni, która powoduje powstanie potówek czy wysypki. Jeśli chodzi o tą dolegliwość, panaceum może okazać się częstsze mycie rąk i przecieranie pada. Ból nadgarstków i rąk możemy przezwyciężyć modyfikując ułożenie ciała. Nadgarstki nie powinny się wyginać zbyt do góry, a ręce i dłonie nie mogą być naprężone. W zachowaniu zdrowej pozycji pomogą nam specjalne podkładki pod myszki i klawiatury, które są atrakcyjne cenowo.

 

Kręgosłup

 

Jest to najbardziej narażona na kontuzje część ciała u graczy, ponieważ bardzo często narzekają na dolegliwości związane z plecami. Na ból najczęściej skarżymy się w odcinku szyjnym oraz lędźwiowym. Krzyże doskwierają nam z bardzo prostego powodu. W czasie gdy nasze place opierają się wygodnie, to nasze lędźwie się męczą. Natomiast kark i szyja cierpią z powodu braku ruchu, dlatego mogą się dawać o sobie znać przy ruchach na boki oraz w górę i dół. Długotrwałe zesztywnienie karku może doprowadzić do bardzo nieprzyjemnych skurczów mięśni w odcinku szyjnym przy każdym ruchu. Przy takich dolegliwościach najlepiej zainwestować w porządne krzesło biurowe. Jeśli ból nie będzie ustępował to powinno pomyśleć się o wizycie u fizjoterapeuty, który rozmasuje nam mięśnie wokół niego. Z szyją możemy się uporać wykonując proste ćwiczenia – np. ruchy okrężne czy skłony szyi.

 

Co zrobić jak już boli?

 

Na początek powinniśmy pomyśleć nad odpoczynkiem od komputera. Trochę ruchu na pewno nam nie zaszkodzi. Możemy się również wspierać różnego rodzaju maściami dla sportowców. Na samym końcu, jeśli nic nam nie pomoże, to koniecznie trzeba udać się do lekarza.

 

Zostaw odpowiedź