SimCity. Zbuduj wirtualne miasto

simcity_zbuduj_wirtualne_miasto.jpg

W świecie gier istnieje wiele symulatorów. Gracz może wcielić się w rolę profesjonalnego pilota, kapitana okrętu czy choćby taksówkarza. Niewiele tytułów pozwala jednak na sprawdzenie, jak to jest być prezydentem miasta. Rolę tę spełnia SimCity.

Miasto najpierw trzeba postawić na nogi. Możesz zacząć od podstaw lub przejąć istnieją już infrastrukturę. Powinieneś wiedzieć, że nie będzie lekko. To nie to samo co stawianie domku w The Sims.

Musisz zapanować nad całym miastem. Oznacza to, że nie możesz zapomnieć o doprowadzeniu elektryczności czy połączeń drogowych. Przydałaby się też wystarczająco duża liczba szpitali, posterunków policji i szkół. Do tego trzeba rozsądnie rozplanować wszystkie strefy miejskiej przestrzeni – np.

oddzielić mieszkalną od wysypiska a tereny rolnicze od przemysłowych. Najfajniejsze w SimCity jest to, że wszystkie Twoje decyzje mają realny wpływ na funkcjonowanie miasta. A to z kolei przekłada się na zadowolenie mieszkańców i skłonność przyjezdnych do osiedlania się. Jeśli zawiedziesz, mieszkańców będzie ubywać.

Gdy okażesz się sprawnym prezydentem, miasto będzie rosło w siłę. Powiększy się również budżet, którym możesz dysponować. W końcu większa ilość obywateli, to większe wpływy do miastowej kasy, np. z podatków.

Swoją drogą, ich wysokość również możesz ustalić. Tak duża liczba zmiennych sprawia, że SImCity nie jest grą łatwą. Na szczęście prezydent może skorzystać z cennych uwag swoich wirtualnych doradców oraz śledzić media, które odzwierciedlają społeczne nastroje.

Zostaw odpowiedź