Top 6. najpopularniejszych gier Online’owych roku 2017

Niektórzy ludzie uwielbiają grać w gry wideo samodzielnie, gry, które pozwalają im poznawać fabułę i wyjątkowość map bez konieczności łączenia się z Internetem lub grania z innymi graczami.

Jednak ogromna większość ludzi lubi grać online w kompetytywne (lub zespołowe) gry  i rzucają wyzwanie graczom, po to aby poczuć glorię chwały. Dla tych ostatnich przygotowaliśmy poniższe zestawienie.
Przedstawiamy kilka z najpopularniejszych gier w branży, które uwiodły miliony graczy. Poniższa lista przedstawia 6 najczęściej granych gier MMO na PC

6. Counter Strike: Global Offensive

Drugą najczęściej graną grą na Steam i obecnie czwartą najpopularniejszą grą MMO jest Counter Strike: Global Offensive czyli jest jedna z najmłodszych gier na liście. Czwarta gra z rodziny Counter Strike ukazała się w 2012 roku i była najlepiej sprzedającą się grą MMO w tym roku, z ponad 12 milionami sprzedanych egzemplarzy. Jednak gra nie osiągnęła aż tak niebotycznej popularności jak jej poprzedniczka sprzed dwóch lat. Obecnie prawie 3 miliony graczy dołączają do gry co miesiąc, przy łącznej sumie ponad 250 milionów godzin gry. Oznacza ci gracze spędzają NAPRAWDĘ sporo czasu na serwerach CSa.

5. World of Warcraft

W zeszłym roku World of Warcraft stracił ponad 40% swoich subskrybentów, jednak nadal pozostaje siłą, z którą należy się liczyć, zdobywając upragnione trzecie miejsce na liście gigantów online’owej rozgrywki. W zeszłym miesiącu World of Warcraft odnotował niewielki wzrost liczby graczy, najprawdopodobniej z powodu zbliżającej się premiery nowej gry Overwatch Blizzarda (z czym osobiście bardzo podekscytowany). Obecnie WoWa odwiedza każdego miesiąca około 5,5 miliona graczy.

World of Warcraft to czwarty “odcinek” świata fantasy Warcraft, który został zaprezentowany po raz pierwszy w tytule “Warcraft: Orcs & Humans” w 1994 roku. Został ostatecznie wydany w 2004 roku i przez dwanaście lat okupował szczyty list takich jak ta. Poza tym że ta popularna gra jest w tym roku traktowana filmowo i mimo że jest raczej jest kontrowersyjna dla wielu fanów i krytyków, sugerowałbym, aby każdy fan Świata Warcraft sam się przekonał o jej niewątpliwych zaletach

4. Dota 2

Dota 2 pokonała giganta Blizzarda pod względem liczby graczy mniej niż dwa lata temu. Jest to najczęściej grana gra na Steamie. Dota 2 ma około 15 milionów unikalnych graczy (prawie dwa razy więcej niż WoW), przy czym każdego dnia dołącza około miliona graczy.

Dota 2, jak sama nazwa wskazuje, jest drugą grą z serii Dota stworzonej przez Valve. Jeśli interesujesz się e-sportem (dziedzina rozrywki elektronicznej , którą możesz oglądać online) na stronie Dota 2 często znajdują się “lajwy” z turniejów,

3. Overwatch
Beniaminek niniejszej listy Overwatch zdołał pozyskać 20 milionów unikalnych zarejestrowanych graczy (podkreślam, 20 milionów graczy, a nie 20 milionów sprzedanych egzemplarzy). Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z grą, Overwatch to strzelanka FPS z unikalnymi, kreatywnymi postaciami i wysublimowaną estetyką trochę w stylu anime, czym wyróżnia się spośród innych strzelanek.
Jeśli jeszcze nie grasz w najszybciej rozwijającą się strzelankę MMO na świecie, mam tylko jedno pytanie: dlaczego nie?!?

2. Hearthstone

Kolejna gra Blizzarda na liście i choć niemłoda, bije Overwatch posiadając 30 milionów graczy. W Hearthstonie w zeszłym miesiącu zalogowało się ponad 50 milionów graczy, co oznacza, że ​​więcej osób gra w Hearthstone niż w trzy wyżej wymienione tytuły. Mimo że jest on drugi, Hearthstone jest najpopularniejszą grą oglądaną w świecie eSportu, być może dlatego że, zawodnicy Hearthstone zarabiają najwięcej pieniędzy na turniejach eSportowych (czasami są to miliony dolarów).

1. League of Legends

League of Legends dominuje na rynku internetowym od co najmniej 2012 roku. Cztery lata temu, popularna gra miała około 12 milionów graczydziennie i około 32 milionów unikalnych graczy każdego miesiąca. Gra wzrosła do imponujących 100 milionów graczy miesięcznie, którzy grają w grę przez ponad miliard godzin. Dla tych, którzy grają w domu, to oznacza, że League of Legends ma czterokrotnie więcej graczy niż nasz trzeci na tej liście i dwa razy więcej graczy Hearthstone. Jeśli jeszcze jej nie grasz, co Cię powstrzymuje?

League of Legends zostało opracowane przez Riot Games i zostało opublikowane w 2009 roku.

Więc jaki jest pożytek z tego wszystkiego? Blizzard i Valve naprawdę wiedzą, co robią. Oczywiście żaden z nich nie zajmuje czołowej pozycji, ale 3 na 6 nie jest złym wynikiem Prawda? Pomimo drastycznej utraty graczy, którą WoW przeżył przez ostatnie lata, wciąż znajduje się w pierwszej piątce. Blizzard powinien być szczęśliwy, że Overwatch szybko znalazł się w pierwszej trójce, Jeśli szukasz nowej MMO do grania i nie grasz w szóstkę najpopularniejszych gier dnia dzisiejszego, może czas zacząć.

Łukasz Januszek
Agencja Social media – Entrymedia

 

Zostaw odpowiedź