Wielocalowy monitor już nie wystarcza

Który z graczy by nie chciał mieć takiego sprzętu w domu ?

Rynek gamingowy staje się coraz bardziej wymagający, z powodu rosnących oczekiwań klientów. Rzesze graczy szukają co rusz lepszych rozwiązań, które zapewnią im większy komfort grania. Najszybciej zmiany parametrów da się zauważyć na różnego rodzaju platformach czy podzespołach oraz monitorach. Jednak, tradycyjnie monitory, czy telewizory już nie spełniają wymagań.

Coraz lepsze projektory

Dzisiejsze gry wideo to wciągające doświadczenie, a doskonałość ich produkcji zaciera granicę pomiędzy grą a hollywoodzkim kinem. Postęp technologii nie ogranicza się tylko i wyłącznie do gier. W ciągu ostatnich kilku lat projektory kina domowego stały się naprawdę opłacalnym wyborem – z cenami, które są w zasięgu dla przeciętnego konsumenta. Dlaczego warto włączyć telewizor z płaskim ekranem, gdy za zaledwie kilka dolarów można zanurzyć się w akcji na dużym ekranie za pomocą projektora kina domowego? Podczas gdy większość projektorów do gier świetnie nadaje się do oglądania filmów, nie zawsze można powiedzieć, że każdy z wielkim projektorem kina domowego jest tak samo. Jeśli poważnie myślisz o grach, przy dokonywaniu zakupu musisz rozważyć kilka rzeczy.

Rozdzielczość projektora dla gier

Projektory VGA, SVGA i XGA mogą być w porządku do wyświetlania prezentacji Power Point, gdy jesteś w biurze, ale w gamingu to tylko 1080P HD jest jedynym sposobem, aby komfortowo pograć. 4K robi wielkie postępy, ale standardowa rozdzielczość 1080p nadal dominuje u większości użytkowników. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje mnóstwo projektorów HD zaprojektowanych z myślą o kinie domowym i grach w bardzo przystępnych cenach.

Jasność projektora

Do ustawienia poziomu jasności projektora są niezbędne dwa czynniki. Pierwszym z nich jest wielkość obrazu jaką chcemy mieć oraz jakość światła znajdującego się wokół gracza.
Jeśli nie chowasz się w swojej czarnej piwnicy lub nie posiadasz pokoju multimedialnego, jaśniejszy projektor jest zazwyczaj lepszy, ale też droższy. Zacznij od znalezienia optymalnego poziomu jasności, której potrzebujesz i zainwestuj w kilkaset dodatkowych lumenów, jeśli pozwoli na to Twój budżet. Niektóre ekrany odrzucające światło z otoczenia, przeznaczone do jasnych pomieszczeń, również mogą pomóc, ale kosztują dużo więcej.

Współczynnik kontrastu

Aby uzyskać najlepszy obraz w projektorze do gier, zwróć szczególną uwagę na proporcje kontrastu. Wiele z najbardziej popularnych gier zawiera dynamiczne zakresy kolorów pozwalające na bardzo mroczne momenty gry. Wyższe współczynniki kontrastu przedstawiają te cieniste sceny z większą wyrazistością i ostrością widzenia. W rzeczywistości wysoki współczynnik kontrastu daje często jaśniejszy obraz.

Zostaw odpowiedź